Վաղը Երեւանում կհավաքվեն ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական եւ ռեսուրսային կենտրոնների ղեկավարները
Հոկտեմբերի 18-ից 19-ը Երեւանում կկայանա Հայաստանում, Վրաստանում, Մոլդովայում, Ուկրաինայում, Ռուսաստանում եւ Ղազախստանում գործող ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական եւ ռեսուրսային կենտրոնների ղեկավարների հանդիպումը:
Հանդիպման կազմակերպիչներն են Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական կենտրոնը եւ ՆԱՏՕ-ի Հանրային դիվանագիտության վարչությունը: Հանդիպման նպատակն է փորձի փոխանակումը եւ հանրային դիվանագիտության նոր գործիքների քննարկումը:
Հոկտեմբերի 18-ին կենտրոնների ղեկավարները կհանդիպեն Հարավային Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրայի, իսկ հոկտեմբերի 19-ին` Հայաստանի արտաքին գործերի եւ պաշտպանության նախարարությունների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը կմասնակցեն Թբիլիսիում ՆԱՏՕ-ի եւ ԵՄ տեղեկատվական կենտրոնի տնօրեն եւ փոխտնօրեն Ելենա Գոցաձեն եւ Գեորգի Կեպուլաձեն, Ալմաթիյում ՆԱՏՕ-ի ռեսուրսային եւ տեղեկատվական կենտրոնի տնօրեն Կուրալայ Բայզակովան, Քիշնեւում ՆԱՏՕ-ի Տեղեկատվական եւ փաստաթղթավորման կենտրոնի տնօրեն Նիկոլաե Վասկաուտանը, Վոլգոգրադի Միջազգային անվտանգության տեղեկատվական կենտրոնի ղեկավար Իգոր Չեռնովը, Դոնեցկի Միջազգային անվտանգության կենտրոնի տնօրեն Վալերի Կռավչենկոն:
Հանդիպմանը կմասնակցեն նաեւ Հարավային կովկասում ՆԱՏՕ-ի կապի սպա Ուիլյամ Լահուն եւ ՆԱՏՕ-ի Հանրային դիվանագիտության վարչության աշխատակից Դեսպինա Աֆենտուլին:
Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական կենտրոնը հիմնադրվել է 2006 թվականին «Տրանսատլանտյան նախաձեռնությունների հայկական կենտրոն» ՀԿ-ի կողմից: Կենտրոնի գործունեությունը աջակցում են ՆԱՏՕ-ի Հանրային դիվանագիտության վարչությունը եւ ՀՀ կառավարությունը:

Heads of Information and Resource Centers on NATO to meet in Yerevan tomorrow
Yerevan will host the meeting of heads of Information and Resource Centers on NATO operating in Armenia, Georgia, Moldova, Ukraine, Russia and Kazakhstan on October 18-19.
The meeting is organized by the Information Center on NATO in Armenia and NATO Public Diplomacy Division, Mediamax reports. The meeting is aimed at experience exchange and discussion of new tools of public diplomacy.
On October 18, the participants will meet NATO Secretary General`s Special Representative for South Caucasus and Central Asia James Appathurai. The guests will meet Armenian Foreign and Defense Ministries’ representatives on October 19.
The meeting in Yerevan will host Director and Deputy Director of Information Centre on NATO & EU in Tbilisi Elene Gotsadze and Giorgi Kepuladze, Director of Resource and Information Center on NATO in Almaty Kuralay Baizakova, Director of Information & Documentation Center on NATO in Chisinau Nicolae Vascautan, Head of the Information Centre for International Security in Volgograd Igor Chernov and Director of Center for International Security in Donetsk Valeriy Kravchenko.
William Lahue, NATO Liaison Officer for South Caucasus Region, and Despina Afentouli from NATO Public Diplomacy Division’s Engagements Section will also take part in the meeting.
The Information Center on NATO in Armenia was set up in 2006 by Armenian Center for Transatlantic Initiatives NGO. The operation of the center is supported by the NATO Public Diplomacy Division and Armenian government.