Հայաստան ու Լիտվան կհամագործակցեն կիբեր անվտանգության ոլորտում
Հայաստանի պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանի՝ Լիտվա կատարած այցի շրջանակներում երկու երկրների միջեւ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել կիբեր եւ էներգետիկ անվտանգության, մարդկային ռեսուրսների կառավարման ոլորտներում համագործակցության մասին:
Սեյրան Օհանյանի եւ Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարար Յուոզաս Օլեկասի հետ հանդիպման ընթացքում կարեւորվել է նաեւ համագործակցության զարգացումը ռազմական կրթության, ռազմական բժշկության, խաղաղապահության, փորձագիտական խորհրդատվության ոլորտներում:
Երկուստեք կարեւորվել են բազմակողմ ձեւաչափով համագործակցության զարգացման հեռանկարները, մասնավորապես` բազմազգ միջազգային գործողություններին երկու երկրների զինված ուժերի մասնակցությունը, համագործակցությունը ԵՄ եւ ՆԱՏՕ-ի շրջանակներում:
Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը այցելել է Լիտվայի Սեյմ, որտեղ կայացել են նրա հանդիպումները Սեյմի փոխնախագահի, ազգային անվտանգության եւ պաշտպանության մշտական հանձնաժողովի նախագահի, ինչպես նաեւ Հայաստանի եւ Լեռնային Ղարաբաղի հետ բարեկամության խորհրդարանական խմբերի հետ:
Այսօր Լիտվայի արտաքին գործերի նախարարությունում տեղի ունեցած հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են  հայ-լիտվական հարաբերություններին վերաբերվող հարցերի լայն շրջանակ, ԵՄ Արեւելյան գործընկերության եւ ՆԱՏՕ-ի շրջանակներում համագործակցության զարգացման ընթացքն ու հեռանկարները:

Armenia and Lithuania to cooperate in cyber security sphere
Within the visit of acting Defense Minister of Armenia Seyran Ohanyan to Lithuania, the two countries reached agreements on cooperation in cyber and energy security and human resources management spheres.
During the meeting of Seyran Ohanyan and Minister of National Defense of Lithuania Juozas Olekas, development of cooperation in military education, military medicine, peacekeeping and expert consultancy spheres as well.
Both sides attached importance to prospects of development of cooperation in multi-lateral format and particularly participation of the Armed Forces of the two countries in multinational international operations, cooperation within EU and NATO.
The delegation headed by Seyran Ohanyan visited Lithuanian Seimas where he met with Deputy Chairman of the Seimas, Chairman of the Permanent Commission of National Security and Defense as well as friendship groups of Armenia and Nagorno Karabakh.
During meetings at Lithuanian Foreign Ministry today, a range scope of issues related to Armenian-Lithuanian relations, process of development and prospects of cooperation within EU Eastern Partnership and NATO.