Հայ-բուլղարական պաշտպանական ծրագիրը ներառում է 9 միջոցառում
Ստորագրվել է Հայաստանի եւ Բուլղարիայի պաշտպանության նախարարությունների 2019թ. համագործակցության ծրագիրը:
ՊՆ-ում նշել են, որ այն ներառում է 9 միջոցառում խաղաղապահության, ռազմական բժշկության, ռազմական ոստիկանության, անձնակազմի պատրաստության, ռազմատեխնիկական եւ այլ ոլորտներում:
Նոյեմբերի 29-ից 30-ը երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ներկայացուցիչները Երեւանում անցկացրել են խորհրդակցություններ, որոնց ընթացքում քննարկվել են ինչպես երկկողմ համագործակցության ծրագրերը, այնպես էլ ՆԱՏՕ-ի եւ ԵՄ շրջանակում բազմակողմ ձեւաչափերով համագործակցության հեռանկարները:

Armenian and Bulgarian defense ministries have signed the agreement on a cooperation program for 2019.
The Armenian Ministry of Defense said that the program includes 9 events in peacekeeping, military medicine, military police service, personnel training, military and technical and other sectors.
Representatives of defense ministries of the two departments gathered for consultation in Yerevan on November 29-30. The parties discussed both bilateral cooperation and the prospects of multilateral collaboration in the framework of NATO and EU.