Հայաստանը ստացել է ՆԱՏՕ-ի Հեռավար ուսուցման ֆորումի մրցանակը
Խումբը՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում գործող «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» ծրագրի տեղեկատվական կառավարման համակարգի եւ «ԳլոբալՆեթ» ծրագրի համակարգող Դավիթ Ղազարյանի գլխավորությամբ ներկայացրել է հեռավար ուսուցման բնագավառի իր մշակումները ԱՄՆ-ի Վիրջինիայի մոդելավորման եւ սիմուլյացիոն կենտրոնում։
ՆԱՏՕ-ի Հեռավար ուսուցման ֆորումի շրջանակում անցկացված Հեռավար ուսուցման դասընթացների մրցույթ-ցուցադրությանը ներկայացված ՀՀ զինված ուժերի անձնակազմի համար մշակված հեռավար ուսուցման դասընթացի ծրագիրը նվաճել է առաջին մրցանակը:
Մրցույթ-ցուցադրությանը մասնակցել են ԱՄՆ-ն, Ֆինլանդիան, Թուրքիան, ՆԱՏՕ-ի պաշտպանական քոլեջը եւ դաշինքի այլ կառույցներ։
Միջազգային մրցույթում լավագույնը ճանաչված հեռավար ուսուցման դասընթացի ծրագիրն արդեն ներդրված է ՀՀ ԶՈւ անձնակազմի կրթական եւ ուսումնական ծրագրերում:

The working group of Armenian Defense Ministry was awarded with NATO e-learning forum’s first prize.
The group lead by David Ghazaryan, coordinator of GlobalNet project and information management system of “Partnership for Peace” program at Armenian Defense Ministry, presented its e-learning developments at the Virginia Modeling, Analysis and Simulation Center, USA.
The e-learning workshop program, developed for Armenian Army servicemen, won the first prize at the contest-exhibition held in the framework of NATO e-learning forum workshops.
USA, Finland, Turkey, NATO Defense College and other agencies of the alliance also took part in the contest-exhibition
The e-learning workshop program that won at the international contest is already applied in educational programs of Armenian Armed Forces.