Գործընկերության նոր փաթեթի համաձայնեցման նպատակով ՀՀ-ում է գտնվում ՆԱՏՕ-ի պատվիրակությունը
ՀՀ-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի (ԱԳԳԾ) Պլանավորման եւ վերանայման գործընթացի (ՊՎԳ) շրջանակներում ՀՀ գործընկերության նպատակների նոր փաթեթի համաձայնեցման նպատակով եռօրյա այցով Հայաստանում է գտնվում ՆԱՏՕ-ի պատվիրակությունը` Հյուսիսատլանտյան Դաշինքի միջազգային քարտուղարության զորքերի պլանավորման դիրեկտորատի պետ Ֆրանկ Բոլանդի գլխավորությամբ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ՆԱՏՕ-ի պատվիրակությանն այսօր ընդունել է  ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Հանդիպման ժամանակ Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ առաջիկա 3 օրերին կայանալիք քննարկումները հնարավորություն կընձեռեն վերստուգել պաշտպանական բարեփոխումների իրականացման եւ դրանց սատարելու հարցում ՀՀ պաշտպանության նախարարության եւ ՆԱՏՕ-ի կառույցների փոխադարձ հանձնառությունները, ինչպես նաեւ նախանշել համատեղ միջազգային խաղաղապահության շարունակման եւ դրա համատեքստում` փոխգործունակ կարողությունների ձեւավորման ուղղությամբ կողմերի համագործակցության հեռանկարները:
ՆԱՏՕ-ի պատվիրակության ղեկավար Ֆրանկ Բոլանդը, կարեւորելով ՀՀ-ՆԱՏՕ ԱԳԳԾ ու ՊՎԳ շրջանակներում իրականացվող համագործակցությունը, նշել է, որ փոխադարձ հանձնառությունների կատարումը նպաստում է ՀՀ-ՆԱՏՕ փոխվստահության ամրապնդմանն ու ՀՀ պաշտպանության ոլորտի առանձին բաղադրիչների եւ Հյուսիսատլանտյան Դաշինքի հետ փոխգործակցելիության մակարդակի բարձրացմանը:
ՆԱՏՕ-ի պատվիրակության հետ եռօրյա քննարկումներին մասնակցելու են ՀՀ ՊՆ, ԶՈւ եւ ԶՈւ Գլխավոր Շտաբի ստորաբաժանումների, ինչպես նաեւ ՀՀ տարբեր գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ:

NATO delegation is in Armenia to agree upon new partnership package
Within Planning and Review Process (PRP) of Armenia-NATO Individual Partnership Action Plan (IPAP), NATO delegation headed by Director of Force Planning at the NATO Defense Policy and Planning Division of the NATO International Staff Frank Boland  is in Armenia on a 3-day visit to agree upon new package of objectives of partnership with Armenia.
NATO delegation was received by First Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan today, Mediamax reports. During the meeting, Davit Tonoyan noted that the discussions due to be held within coming 3 days will allow revising Armenian Defense Ministry’s and NATO structures’ mutual commitments to implementation of defense reforms and their support as well as outlining prospects of continuation of joint international peacekeeping actions and formation of mutually effective potential in this context.
Stressing the importance of Armenia-NATO cooperation within IPAP and PRP, head of NATO delegation Frank Boland noted that fulfillment of mutual commitments contributes to strengthening of trust between Armenia and NATO and improving the level of interaction with particular components of Armenian defense field and North Atlantic Alliance.
Representatives of Armenian Defense Ministry, Armed Forces and subdivisions of General Headquarters of Armenian Armed Forces as well as other structures will take part in 3-day discussions with the NATO delegation.