Սեյրան Օհանյանը Բրյուսելում մասնակցել է ՆԱՏՕ-ի նոր նախաձեռնությունների քննարկմանը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Բրյուսելում մասնակցել է Աֆղանստանում ընթացող ՆԱՏՕ-ի ղեկավարած առաքելությանը (ISAF) մասնակցող երկրների պաշտպանության նախարարների եւ Եվրոատլանտյան գործընկերության խորհրդի պաշտպանական կարողությունների զարգացման ու կիբերանվտանգության հարցերին նվիրված նիստերին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, նիստերի ընթացքում քննարկվել են 2014 թվականին ավարտվող ISAF առաքելությանը եւ ՆԱՏՕ-ի՝ 2015 թվականից նախատեսվող նոր նախաձեռնություններին առնչվող հարցեր:
Բելգիա կատարած այցի շրջանակներում փետրվարի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Բելգիայի Հայ դատի հանձնախմբի կողմից` ի հիշատակ սումգաիթյան ոճրագործության զոհերի ոգեկոչման արարողությանը:

Seyran Ohanyan takes part in discussion of NATO initiatives in Brussels
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan took part in the sessions of Defense Ministers of countries participating in NATO-led ISAF mission in Afghanistan which will focus on issues related to development of defense potential of Euro-Atlantic Council and cyber security.
During the sessions, issues related to ISAF mission which is due to be completed in 2014 and NATO's new initiatives for 2015 were discussed, Mediamax reports.
Within his visit to Belgium, the delegation headed by Armenian Defense Minister took part in the ceremony of paying tribute to victims of Sumgait massacre organized by Hay Dat ("Armenian Cause") Commission in Belgium on February 26.