Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ամերիկյան խորհրդատուներին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի պաշտպանության ռազմավարական երկրորդ վերանայման (Strategic Defense Review-SDR) գործընթացին օժանդակող ամերիկյան խորհրդատվական խմբի անդամներին:
Այցի հիմնական նպատակը ռազմավարական վերանայման ընթացիկ` անվտանգության միջավայրի եւ սպառնալիքների գնահատման ուղղությամբ մեթոդական օժանդակության տրամադրումն է:
Հանդիպման ժամանակ կողմերը կարեւորել են ընթացիկ փուլի հանգուցային նշանակությունը ռազմավարական վերանայման ամբողջ գործընթացի հաջող իրականացման գործում:
Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել միջազգային խորհրդատուների ներդրումը ՀՀ անվտանգության ոլորտի համար կարեւորագույն այս ձեռնարկում:

Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan received the members of advisory group supporting the process of Armenia’s second Strategic Defense Review (SDR).
The visit is mostly aimed at rendering methodic assistance to current security environment and risks assessment.
During the meeting, the sides stressed the main significance of the current phase in terms of the successful implementation of the whole process.
Seyran Ohanyan hailed the contribution of the international advisors to this enterprise which is most important for Armenia's security sector.